Emma Watson rozhovor pro Francouzký časopis Madame Figaro

27. září 2011 v 14:41 | Lussi |  Rozhovory herců

Tak, tady máte rozhovor pro časopis Madame Figaro (FRANCE..), snad se bude líbit. ;)

Madame Figaro: Zdá se, že jste se silně zapojila do příprav reklami na Trésor Midnight Rose?
Emma Watson: Zdá se mi to přirozené. Za prvé, mám ráda džus, čerstvost, ovoce, zábavu a mládí. A byla jsem polichocena tím, že se přidám k Lancôme ambasadorkám jako Kate Winslet, Penelope Cruz, Julia Roberts, což jsou herečky a ženy které obdivuji. S fotografem Mariem Testino, se cítím sebejistě. Tak jsem nabídla svůj vzhled a také místa, která se mi v Paříži líbí: Le Cafe de Flore, které je pro mne ztělesněním hlavního města či knihkupectví Shakespeare and Company.
Jezdíte do Paříže často?
Ano. Mám zde přátele a rodinu. Narodila jsem se v Paříži, v Marais. Žila jsem v Maisons-Laffitte až do svých 5 let. Z matčiny strany, jsou všichni francouzi, jako malá jsem uměla dva jazyky, ale z francoužštiny jsem už všechno zapoměla!
Co, kromě francouzské módy máte ráda?
Když jdu nakupovat, je to tady. Jsem velký fanoušek Isabel Marant, A.P.C, Agnes B. nebo Chloé. Dostávají mě francouzské makarony. Jak se to řekne... Ladurée? Jsou božské.
Vy jste si dokonce vytvořila vlastní značku oblečení?
Ano, jmenuje se People Tree. Většinou se jedná o organická vlákna. Materiály jsou jednoduché, protože chci, aby zůstaly pohodlné a ekologické. Jsou tam svetry, sukně, šaty, celá kolekce je určena spíše pro lidi mého věku. Líbí se mi, že 100% zisku jde nadaci People Tree, která financuje vzdělávací projekty a vystupuje proti násilí v problémových oblastech.
Vy nežijetě v problémové oblasti...
Ne, momentálně mám dům v severním Londýně, kde žiju sama do doby, než se přistěhuje kamarádka. A jsem velmi často v Oxfordu, se svjí matkou. Moji rodičežijí odděleně. V posledních měsících jsem pracoval na filmu, ale v září budu zase pendlovat mezi Anglií a Spojenými státy, kde začnu třetí ročník magisterského studia historie a angliské literatury.
Je pro vás důležité pokračovat ve studiu?
Je to zásadní. Nejdřív, na univerzitě na Rhode Islandu, jsem byla jako zvláštní stvoření: malá čarodějka z Harryho Pottera v areálu, který nebyl Bradavice! Chvíli jim trvalo zvyknout si na mou přítomnost, ale jsem ráda, že jsme vydržela. Používám svoje studium jako pojistku. Je strukturované oproti povrchnosti a deliriu ve světě filmu.
Kdo jsou vaši oblíbení autoři?
Jsou to ti, které studuji na vysoké škole: William Blake, T.S. Eliot, Keats, Shelley, sestry Brontëovi, Jane Austen.
Jaké jsou role, které jste přijali od konce Harryho Pottera?
No, vybrala jsem postavy, které jsou co nejvzdálenější Hermioně...
Proč?
Protože jsem s ní vyrůstala, ta dívka je chytrá a velká část mě samé. Někdy o tom dokonce sním, představuju si její dobrodružství. Je to velmi těžké oddělit se od světa Harryho Pottera. Byla to moje rodina, žili jsme spolu. Daniel Radcliffe je rozkošný muž, velkorysý, energický. Je to celkem zvláštní, ale pouto, který spojuje Harryho, Rona a Hermionu je mezi námi i v reálném životě. Je to smutné. Harry Potter byl můj ochránce. Musím najít sama sebe, svůj nový vesmír.
Studentka jménem Sam, kterou budete hrát ve filmu The Perks of Being a Wallflower, režiséra Stephena Chbosky, je "mudla". Je to dobrý začátek?
Voila: dnešní dívka, žádná kouzla. Měla těžké dětství, příliš nemiluje, ale najde rovnováhu a důvěru v platonickém přátelství s jedním chlapcem. Bylo to těžké ji hrát. Sam je mi velmi vzdálená.
Hrajete také kostimérku v My week with Marilyn, Simona Curtise...
Ano, bylo to jak zábavné tak tragické, je to vyvolání posledního filmu o Marilyn Monroe. Hrát s Kennethem Branaghem a Michelle Williams mě tentokrát vzalo do světa dospělých.
Je pro vás Marilyn vzorem?
Žila ve stejné době jako Ava Gardner, dvě největší krásky zlatého věku Hollywoodu. Všechnen sex-appeal, to okouzlující blafování. Ale mám pocit, že jsem blíž spíše přirozeným a "lidským" herečkám jako Natalie Portman a zejména Julia Roberts.
Jste ten typ herečky, která zvedne telefon, když chce pracovat s nějakým režisérem?
Ó ne. Jsem dost plachá, nejsem vůbec dobrá v prosazování se. Samozřejmě, láká mě spousta filmařů: Darren Aronofsky, Baz Luhrmann...
Jste skutečný flirt?
Ano i ne. Již velmi brzy jsem zkoušela make-up, od 10 let. Ale jsem dost světlá. Dám jen lehký základ, protože nechci, aby se skryly moje pihy. Používám řasenku, někdy nakreslím čáru očními linkami... Nezapomínám přebudovat své obočí, protože si myslím, že je to struktura obličeje.
Láká vás do budoucna nějaká další kariéra?
Je pravda, že by mi nevadilo psaní. Ale začala jsem si uvědomovat, že je pro mě má herecká kariéra velmi důležitá. Je to část mě. Asi proto jsem vyrůstala ve středu filmové magie!

imagebam.com imagebam.com imagebam.com
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se ti na mém blogu? :)

Ano, je vážně super! ;) 35.1% (46)
Ano... 13.7% (18)
Jo, trochu... 18.3% (24)
NE! 11.5% (15)
Upřímě - NE, Pottera nesnáším. 13.7% (18)
Nic moc. 7.6% (10)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama